Çavuşlu Beldemizde bu sabah saatlerinde etkili olan Kuvvetli ve Şiddetli aşırı yağışlar sonrasında mahallelerimizde toprak kayması ve heyelan meydana geldi.

Sabah 6:30’da başlayan şiddetli yağışlar 50 kg/m² etkili oldu. Dereler yataklarına yine sınmadı. Belediye ekiplerimiz ani su baskını ve heyelan yaşanan bölgelere anında müdahale ederek zararları en aza indirmeyi başarmışlardır.

Çavuşlu Belediye Başkanımız Fatih Duzcu yaşanan olaylar sonrasında ekiplerimizi ve zarara uğrayan bölgeleri yerinde incelemeler yaparak bir açıklamada bulundu; “Yaşanan Kuvvetli yağış sonrası meydana gelen sel felaketi, kısmi su baskınları ve heyelan sonucu birçok alan zarar gördü. Obakıran mahallemizde heyelan sonucu evde mahsur kalan iki kişi kurtarıldı. Birçok Mahallemiz zarar gördü. Tüm ekiplerimizle sahadayız ve yaraları biran önce sarmak için çalışıyoruz. Su ve sel baskınlarının oluşmaması maalesef bazen elimizde değil kısıtlı imkanlarımızla hep birlikte ancak üstesinden geleceğiz. Eskisinden daha iyi olması için ekibim ve Devletimizin desteği ile beraber elimizden gelenin fazlasını yapacağımızdan şüpheniz olmasın. Rabbim beterinden korusun. Çavuşlu’muza, çevre ilçelerimize ve bölgemize büyük geçmiş olsun diyorum” dedi.