Çavuşlu Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesile ile Belde’de görev yapan öğretmenler onuruna bir akşam yemeği düzenledi.
Çavuşlu Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesile ile Öğretmenlere özel hazırlanmış programı rötarlı kutladı.
Belediye Başkanı Arslan’ın 24 Kasım günü ve o günleri takip eden günlerde rahatsızlığından dolayı, Öğretmenler ile şahsen bir arada olmak istemesinden ötürü Öğretmenler onuruna hazırlanan yemek programı bu akşam Çavuşlu Süleymanoğlu Parkı Destan Cafe ve Restaurant’da gerçekleştirildi.
24 Kasım Öğretmenler Günü ne özel düzenlenen yemek programına; Çavuşlu Belediye Başkanımız Hüseyin Arslan, Çavuşlu İlk/Orta Okul Müdür Vekili Erdem Çolak, Müdür Yardımcısı Orhan Kafa, Okul Aile Birliği Başkanı Rıfkı İyidere ve Üyeleri, Belde de görev yapan öğretmenler ile belediye meclis üyeleri katıldı.
Böylesi anlamlı bir günde bir araya gelmekten son derece mutlu olduğunu ifade ederek, yemeğe katılan öğretmenlerimize günün anısına hediyelerini takdiminde bulunup, teşekkür eden Arslan, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle sürdürdü; “Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıta olarak görüyorum öğretmenlik mesleğini.
“Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmek, üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır” sözü icra ettiğiniz mesleğin ne kadar onurlu ve yüce bir gayeye hizmet ettiğini göstermesi bakımından anlamlıdır.
Siz değerli Öğretmenlerin Öğrencilerinize özveriyle ve sevgiyle bilgilerinizi paylaştığınızı onları gelecek nesillere en iyi şekilde hazırladığınızı görmekteyiz. Çavuşlu Belediyesi olarak Çavuşlu İlk/Orta Okulumuza ve Eğitime her zaman katkıda bulunacağımızı bilmenizi isterim.
Bu vesileyle, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Türk eğitimine yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize de sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyorum. Hayatını kaybeden bütün eğitim camiası çalışanlarını ve öğretmenlerimizi de rahmetle, saygıyla ve şükranla anıyorum” dedi.