BAŞKAN HÜSEYİN ARSLAN’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ YEMEĞİ…

BAŞKAN HÜSEYİN ARSLAN’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ YEMEĞİ…

Çavuşlu Belediye Başkanımız Hüseyin Arslan, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesi ile Beldemizde görev yapan Öğretmenlerimiz onuruna bir akşam yemeği düzenledi.

24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel düzenlenen yemek programına; Çavuşlu Belediye Başkanımız Hüseyin Arslan, Çavuşlu İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Uğur Sivri, Okul Aile Birliği Başkanı Rıfkı İyidere ve Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Beldemizde görev yapan öğretmenlerimiz katıldı.  

Böylesi anlamlı bir günde bir araya gelmekten son derece mutlu olduğunu ifade ederek, yemeğe katılan öğretmenlerimize günün anısına hediyelerini takdiminde bulunup, teşekkür eden Arslan, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle sürdürdü; “Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıta olarak görüyorum öğretmenlik mesleğini.

“Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmek, üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır” sözü icra ettiğiniz mesleğin ne kadar onurlu ve yüce bir gayeye hizmet ettiğini göstermesi bakımından anlamlıdır.

Siz değerli Öğretmenlerimizin, Öğrencilerinize özveriyle ve sevgiyle bilgilerinizi paylaştığınızı onları gelecek nesillere en iyi şekilde hazırladığınızı görmekteyiz. Çavuşlu Belediyesi olarak Çavuşlu İlkokulu ve Ortaokulumuza ve Eğitime her zaman katkıda bulunacağımızı bilmenizi isterim.

Bu vesileyle, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Türk eğitimine yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize de sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyorum. Hayatını kaybeden bütün eğitim camiası çalışanlarını ve öğretmenlerimizi de rahmetle, saygıyla ve şükranla anıyorum” dedi.

24kasım2017yem (26)

24kasım2017yem (2)

24kasım2017yem (9)

24kasım2017yem (25)

24kasım2017yem (5)

24kasım2017yem (16)

24kasım2017yem (20)

24kasım2017yem (17)

24kasım2017yem (14)

24kasım2017yem (24)