BAŞKAN ARSLAN’IN GİRİŞİMLERİ SONUÇ VERMEYE BAŞLADI…

BAŞKAN ARSLAN’IN GİRİŞİMLERİ SONUÇ VERMEYE BAŞLADI…

 

Çavuşlu Beldemiz sınırları dahilinde 8 yıl önce tüm itirazlara rağmen temeli atılan ve geçen bu süreç içerisinde bir türlü yapılamayan, Giresun ili katı-sıvı atık çöp depolama ve bertaraf tesisleri Başkanımız Hüseyin Arslan’ın girişimleri sonucu iyileştirme çalışmaları başlatıldı.

Başkan Arslan açıklamasında; “Çavuşlu Beldesi Belediye Başkanı olarak ve bazı vatandaşlarımızın destekleri ile sözde çöp tesislerinin tüm bu olumsuzluklarına karşın vermiş olduğumuz çalışmalardan iyi neticelerini görmeye başladık. Yapmış olduğumuz Hukuki sürecin yanında bölge siyasilerini bu konuya ilgi göstermelerini yapılan yanlışlıkları meclise taşımaları konusunda girişimlerimiz olmuştu. Bu süreç zarfında İlimiz ve bölge Milletvekilimiz Sayın Cemal Öztürk de Valilerden aldığı yanlış bilgilendirmeler sonucu bu tesisin tamamen modern işleyiş içerisinde olduğunu, çevre ve insan sağlığına hiçbir sakıncası olmadığı konusundaki yanlış bilgilendirmeleri dün yaptığı tesis gezisi ile kendileri eksikleri ve yanlışlıkları yerinde görerek gerekenleri Çevre ve Şehircilik bakanı ile bizzat görüşeceğini bu konunun bundan sonra takipçisi olacağını açıkladı.

Çavuşlu Belde Belediye Başkanı olarak sayın vekilimiz Öztürk’e yapmış olduğu çalışmalardan ötürü beldem adına teşekkür ederken, bir teşekkür ise göreve geldiği günden bu güne konu ile yakından ilgilenen ve vatandaşın sıkıntılarını dinleyerek çözüme kavuşturan Kaymakamımız Sayın Erdoğan Turan Ermiş’de ilgi ve alakalarından ötürü teşekkür ederim.

Bu konu üzerinde bu güne kadar yapmış olduğumuz tüm çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen tüm herkese de teşekkürü bir borç biliriz” dedi…

page

vekiltesisince (2)

vekiltesisince (5)

vekiltesisince (14)

vekiltesisince (11) vekiltesisince (13)

vekiltesisince (1)