BAŞKAN ARSLAN; TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 173. YIL KURULUŞ GÜNÜ ADINA MESAJ YAYINLADI…

BAŞKAN ARSLAN; TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 173. YIL KURULUŞ GÜNÜ ADINA MESAJ YAYINLADI…

Türk Polis Teşkilatı modern anlamda 10 Nisan 1845 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan Türk Polis Teşkilatı mensuplarımızın 10 Nisan Polis Haftaları kutlu olsun.

Çavuşlu Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Arslan, “10 Nisan Polis Haftası” Münasebeti ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Arslan mesajında; Türk Polisi, çağdaş ülkelerin kullandığı araç-gereç ve yöntemleri kullanmayı kendine amaç edinmiş, dünyada ortaya çıkan gelişmelere paralel olarak milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek için sürekli kendini yenilemiştir. Emniyet teşkilatımız, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir. Hukuk devletinde Polis adalete dayalı bir kuvvettir. Onun için adaletlidir. Korkulan değil, güvenilen bir güçtür.

Bu duygu ve düşüncelerimiz ile Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun yıl dönümünü kutluyor, şehitlik mertebesine ulaşan polislerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Büyük fedakarlık, sabır ve cesaretle hizmetlerini sürdüren Türk Polis Teşkilatının bütün mensuplarına başarılar diliyor, sevgi ve selamlarımı iletiyorum.

Hüseyin ARSLAN

Çavuşlu Belediye Başkanı