ÇAVUŞLULU BAYANLARIMIZIN EL EMEKLERİ GÖZ KAMAŞTIRDI…

ÇAVUŞLULU BAYANLARIMIZIN EL EMEKLERİ GÖZ KAMAŞTIRDI…

Görele Halk Eğitimi Merkezi tarafından, Çavuşlu Beldemiz de açılan İğne Oyası ve Makina Nakışı kursunun yılsonu sergisi açılışını yaptık.

Belediyemiz eski idari binamız çok amaçlı salonunda yapılan sergi Çavuşlulu bayanlarımızın yıl boyunca kursiyer öğretmenler eşliğinde hazırlamış oldukları birbirinden özel ve güzel el emeği, göz nuru, iğne oyası, makine ve el dikiş nakış ürünleri göz kamaştırdı. 

Serginin açılışında konuşma yapan Çavuşlu Belediye Başkanımız Hüseyin Arslan; “Bugün bura da Halk Eğitimi Merkezimizin desteklediği ve belediyemizin bayanlara sunduğu salonumuz da usta öğreticilerimizin ve kursiyerlerin katkılarıyla yapılan el emeği göz nuru ürünlerin yılsonu sergi açılışını yapmak üzere bulunuyoruz. Emeği geçen Usta öğreticilerimize ve kursiyer öğrenci bayanlarımıza vermiş oldukları emekten ötürü teşekkür eder başarılarının devamını dilerim” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Görele Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş, Çavuşlu Belediye Başkanımız Hüseyin Arslan ve Görele Belediye Başkanı Tolga Erener açılış Kurdelesini keserek serginin açılışını yaptılar.

Açılışa; Görele Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş, Görele Jandarma Komutanı Üsteğmen Tamer Yiğit, Çavuşlu Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Görele İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Dede, Giresun İl Meclis Üyeleri, Görele Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Selim Kul, Çavuşlu Merkez Mahalle Muhtarı Mustafa Türkmendağ, misafirler ve kursiyerler katıldı.

ÇAVHEMAÇ1 (66)

ÇAVHEMAÇ1 (5)

ÇAVHEMAÇ1 (20)

ÇAVHEMAÇ1 (12)

ÇAVHEMAÇ1 (31)

ÇAVHEMAÇ1 (26)

ÇAVHEMAÇ1 (8)