BAŞKAN ARSLAN’DAN GURBETÇİLERE NÜFUS ÇAĞRISI!!!

BAŞKAN ARSLAN’DAN GURBETÇİLERE NÜFUS ÇAĞRISI!!!

Çavuşlu Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Arslan, Çavuşlulu vatandaşlara ve gurbetçilere ikametgahlarını beldelerine almaları konusunda çağrıda bulundu.

Başkan Arslan yaptığı çağrıda, belde dışında yaşayan özellikle metropol şehirlerden yaz aylarında beldelerine tatil için gelen gurbetçi ve yazlıkçı vatandaşlarımızın ikametlerini beldelerine aldıkları takdirde artan nüfusla birlikte daha çok hizmetin yapılabileceğini söyledi.

Arslan, “ Çavuşlu’yu seven tüm hemşerilerimiz beldelerine yapacakları en büyük iyilik ikametlerini Çavuşlu’ya aldırmaları olacaktır. Özellikle beldemize yaz aylarını geçirmek için gelen hemşerilerimiz ikametlerini buraya aldırarak Çavuşlu’ya yapılacak olan hizmetlere katkı sunacaklardır. Belediye olarak çalışmalarımız devam etmekte ama belediyemiz maddi açıdan daha güçlü olursa hizmeti siz değerli hemşerilerimize kısa sürede ve etkin bir şekilde sunmuş olacağız. Buda bizleri ve siz değerli vatandaşlarımızı ziyadesi ile memnun edecektir. Bunu yapabilmek içinde bir Çavuşlulu olarak hepimize bazı görevler düşmekte. Onun içindir ki elimizi taşın altına hep birlikte koyarak beldemizin nüfusuna etki edecek bir çalışma içerisine girmeliyiz. İkametgâhımızı Çavuşlu’ya aldıralım hem siz kıymetli vatandaşlarımız kazanın, hem beldemiz kazansın” dedi.

Bir diğer husus ise geçen yıl yaptığımız çalışmalar iyi neticeler verdi. Vatandaşlarımız duyarlı davranarak nüfusumuzu bir miktar artırdık. Bu sene yapacağımız çalışmalar ile nüfusumuzu 2.301 den, 5 binlere çıkarmak istiyoruz. Bir diğer çalışmamızda ise durum gösteriyor ki, Çavuşlu’da oturup da ikamet adresini Çavuşlu dışında gösteren çok sayıda kişi olduğunu belirledik, bir diğer sorunda budur. Arslan, “Belediyemize Hazineden gelen ödenek kişi başına hesaplanarak belirleniyor. Şehir nüfusumuz ne kadar çok olursa, Hazine’den alacağımız ödenek de o kadar artıyor. Bu yüzden beldede oturup da ikametini Çavuşlu da göstermeyen vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olmalarını bekliyoruz. Bu konuda muhtarlarımıza önemli görevler düşüyor.

Çavuşlu hepimizin. Biz bir bütünüz. Beldemizi kalkındırmak için nüfusumuzu en geç 29 Aralık 2017 Cuma gününe kadar Çavuşlu ya aldırmanız gerekmektedir” şeklinde çağrıda bulundu.

NÜFUS 2017