BAŞKAN ARSLAN’DAN 13 ŞUBAT KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI…

BAŞKAN ARSLAN’DAN 13 ŞUBAT KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI…

Çavuşlu Belediye Başkanı Hüseyin ARSLAN, Çavuşlu’nun Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yılı Münasebeti dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Arslan “ Bugün Çavuşlu’muzun düşman işgalinden kurtarılışının 100. Yıl dönümünü kutluyor olmanın engin mutluluğunu haklı onur ve gururunu hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz.

Kurtuluş gününüz kutlu olsun Çavuşlulular. Bugün; derin mana taşıyan, derin anlamlar yüklü olan bir zaman dilimi. Tarih 13 Şubat 1918 acıların çile ve ızdırabın sevinç gözyaşlarına dönüştüğü gün. Çavuşlu’lular olarak yaşlısıyla, genciyle ve kadınıyla işgale karşı kahramanca mücadele etmiş, sonsuza kadar bağımsız ve hür yaşamak uğruna, canlarını feda etmekten çekinmemişlerdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu böylesi kahramanlık ve yiğitliklerin, vatan için kendisini kara toprağa seve seve feda edenlerin anıları ile doludur. Çavuşlu’nun bu onurlu günün de geçmişteki şanlı direnişleri ile topraklarımızı düşman işgalinden kurtaran ve bugün aramızda olmayan kahramanlarımızı tüm kalbi duygularımla minnet, şükran ve saygı ile anıyoruz.

Bu vesile ile Çavuşlu’lu vatandaşlarımızın ve tüm hemşehrilerimizin bu şanlı ve kutlu kurtuluş yıl gününü en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi…