BAŞKAN ARSLAN “ÜÇ AYLAR VE REGAİB KANDİLİ” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

BAŞKAN ARSLAN “ÜÇ AYLAR VE REGAİB KANDİLİ” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

Çavuşlu Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Arslan, “19 Mart Üç Ayların Başlangıcı ve 22 Mart Regaib Kandili” Münasebeti ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Arslan mesajında; Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları olan üç aylara kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Regaib Kandili ile başlayıp Kadir Gecesi ile sona eren üç aylar, Müslümanlar için adeta bir manevi hasat mevsimidir.

Müslümanlar arasında yardımlaşma, dayanışma, hayır ve iyilik duygularının artarak yoğunlaştığı kandil gecelerinde; insanlar arasında sevgi ve hoşgörünün, kardeşlik ile birlik ve beraberliğimizin güçlenmesini diliyorum.

Mübarek üç aylar ve içerisinde barındırdığı kandiller; insanların kalplerini yakınlaştıran, dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın aydınlanmasına vesile olan özel ve güzel gecelerdir. Bu özel gecelerin günahlarımız için bağışlanma, hastalarımız için şifa, dertlerimiz için deva, gönüllerimiz için huzur, tüm insanlar için barışa vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Çavuşlulu vatandaşlarımın ve hemşehrilerimin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandilini tebrik ediyor, tüm İslam alemi ve insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.

Hüseyin ARSLAN

Çavuşlu Belediye Başkanı