BAŞKAN ARSLAN “RAMAZAN-I ŞERİF AYI” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

BAŞKAN ARSLAN “RAMAZAN-I ŞERİF AYI” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

 

Çavuşlu Belediye Başkanımız Hüseyin Arslan 16 Mayıs 2018 Çarşamba Günü Başlayacak olan Ramazan-ı Şerif Ayı Münasebeti ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Arslan Mesajında; On bir ayın sultanı Ramazan ayının manevi iklimini Çavuşlumuz’da birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içerisinde yaşamayı umut eder, Ramazan Ayı Hayırlara vesile olmasını Yüce Mevladan niyaz ederim. Ramazan’ın kazandırdığı alışkanlıkla tüm hayatımızda iyiye ve güzele yönelmeli, insanlara hoşgörüyle yaklaşmalıyız. Bizleri bir arada tutan değerlerimize sahip çıkmalı, birlik ve beraberliğimizi korumalıyız.

Arslan; ”Toplum hayatında huzur, yardımlaşma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Sosyal hayatta huzur, dayanışma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı, şeytanların zincirlere vurulduğu, af, mağfiret ve bereket mevsimi Ramazan ayına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dini ve insani duyguların daha da yoğunlaştığı, maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı ve mükâfatlarının sınırsız olarak verildiği bu mübarek ayı iyi ve güzel davranışları artırarak en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekmektedir.

Bu ayda insanlar tuttukları oruçlarla hem bedenlerinin şükrünü yapmış, hem de aç ve yoksulların halini daha iyi anlamış olurlar. Bu nedenle Ramazan paylaşma ve dayanışmaya vesile olan bir aydır. İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni bulunduran Ramazan Ayı’nın Beldemize, ülkemize ve İslam Alemi’ne hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.”

Hüseyin ARSLAN

Çavuşlu Belediye Başkanı