BAŞKAN ARSLAN “MEVLİD KANDİLİ” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

BAŞKAN ARSLAN “MEVLİD KANDİLİ” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

Çavuşlu Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Arslan 22 Aralık 2015 Salı Günü idrak edeceğimiz Mevlid Kandili Münasebeti ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Arslan mesajında: “Bugün âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (SAV) dünyamıza teşriflerinin yıl dönümü… Karanlıkların aydınlığa kavuşmasında ve katılaşmış kalplerin yumuşamasında çok önemli bir yere sahip olan, böyle şerefli ve mübarek bir gün vesilesiyle Peygamber sevgisinin gönüllerimize kök salmasını diliyorum. Duygularında sevgi, şefkat, merhamet ve hoşgörüyü, ilişkilerinde hakkı, doğruyu, güzeli ve vefayı, ibadetlerinde ihlâs ve samimiyeti öne çıkararak gönülleri fetheden, güzellik ve ümit dolu Hz. Peygamber (SAV) bütün varlığıyla bize örnek olmakta, yaşamakta olduğumuz hayata ve geleceğimize ışık tutmaktadır.

Mevlid Kandili münasebetiyle, bu aziz ve mübarek günün feyz ve bereketinden istifade ederken; içimize yönelmek ve nefis muhasebesi yapmak, özeleştiriden kaçınmamak, insanlık nezdinde ki görev ve sorumluluklarımızı hatırlamak, tarihten ders almak, iyi, doğru ve güzelin timsali olma yolunda azmimizi yenilemek, hepimiz için bir huzur vesilesi olacaktır. Bu duygu ve düşünceler içerisinde Mevlid Kandilimizin bütün Müslümanlara huzur getirmesini, insanlığın içine düştüğü sıkıntıların aşılmasında kardeşlik bağlarımızın güçlenmesine ve yeni rahmet kapılarının açılmasına vesile olmasını Cenâb-ı Allah’tan diliyor, Çavuşlulu vatandaşlarımızın, hemşehrilerimizin ve tüm İslâm âleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyorum.”

Hüseyin ARSLAN

Çavuşlu Belediye Başkanı