BAŞKAN ARSLAN “MEVLİD KANDİLİ” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

BAŞKAN ARSLAN “MEVLİD KANDİLİ” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

Çavuşlu Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Arslan, 29 Kasım 2017 Çarşamba Günü idrak edeceğimiz “Mevlid Kandili” Münasebeti ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Mevlid Kandilinin; tüm İslam Âlemine, Çavuşlulu hemşerilerimize sağlık, mutluluk ve refah getirmesini dileyen Başkan Arslan mesajında şu ifadelere yer verdi; “Mübarek gecelerin toplum hayatımızda vazgeçilmez bir yeri vardır. Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin doğumu vesilesiyle kutladığımız Mevlid Kandili de bu özel günlerin başında yer almaktadır. Peygamber Efendimizin doğumu karanlıkları aydınlığa çevirirken insanlığa rahmet ve güzellikler sunmuştur. Bugün hepimiz Peygamber Efendimiz’i anlamaya, O’nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, izzet ve keremine, rehberliğine muhtacız.

İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlâkî erdemlerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hazreti Peygamberin hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güzel örnekler vardır. Mevlid Kandili’ni, Peygamber Efendimizi ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile kabul etmeliyiz.

Bu mübarek gecenin tüm dünyada barışa, huzura ve refaha vesile olmasını diliyor; hemşerilerimin ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum.”

Hüseyin ARSLAN

Çavuşlu Belediye Başkanı