BAŞKAN ARSLAN “KURBAN BAYRAMI” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

BAŞKAN ARSLAN “KURBAN BAYRAMI” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

Çavuşlu Belediye Başkanımız Hüseyin Arslan 21 Ağustos 2018 Salı günü idrak edeceğimiz “Kurban Bayramı” Münasebeti ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Arslan Mesajında; “Yardımlaşma, dayanışma ve şefkat duygularının zirveye ulaştığı dini bayramlarımızdan biri olan mübarek Kurban Bayramı’na ulaşmanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz.

Öncelikle bu önemli ve anlamlı günlerin Çavuşlu’muz, Ülkemiz, İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor; daha nice bayramlara sağlık, mutluluk ve huzur içinde ulaşmayı Yüce Allah’tan temenni ediyorum.

Bayramlar; insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturup barıştıran, kardeşçe kucaklaştıran, birlik ve beraberliği, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren, milli ve dini duyguların, örf ve adetlerin uygulandığı, sergilendiği, toplumda millet olma bilincinin şekillendiği ve güçlendiği müstesna günlerdir. İnsanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin yoğun olarak yaşandığı günler olan bayramlar, toplumsal hayatımız açısından da çok büyük bir öneme ve değere sahiptir. Çünkü bu güzel günleri; kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün hakim olduğu bir mana ikliminde yaşamak ve kalıcı kılmaya bir vasıta olarak görmek gerekmektedir.

Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizin ve İslam aleminin Kurban bayramını en kalbi duygularla kutluyorum”…

Hüseyin ARSLAN

Çavuşlu Belediye Başkanı