BAŞKAN ARSLAN “BERAT KANDİLİ” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

BAŞKAN ARSLAN “BERAT KANDİLİ” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

 

Çavuşlu Belediye Başkanımız Hüseyin Arslan, “30 Nisan Berat Kandili” Münasebeti ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Arslan mesajında; 11 Ayın Sultanı mübarek Ramazan ayının habercisi, Ramazan Ayından önceki son kandil gecesi olan Berat Kandiline ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Berat gecesi de diğer mübarek gecelerimiz gibi gündelik hayatın akışı içinde bizlere varlığımızı yeniden gözden geçirme, muhasebe ve insanoğluna verilen nimetlere teşekkür etme imkânları kazandıran birer fırsat olarak değerlendirilmelidir. Çavuşlu’muz sosyal barışın ve paylaşımın, birliğin, kardeşliğin, en güzelinin yaşandığı Türkiye’ye örnek bir kenttir. Çavuşlu insanımız gelenek ve göreneklerine bağlıdır, yardımlaşma duyguları gelişmiştir. Bizim insanımız böylesi günlerde hep bir arada ve beraber olmayı tercih eder, birbirine sımsıkı sarılır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Türk halkı olmak üzere tüm Türk- İslâm âleminin ve değerli Çavuşlulu vatandaşlarımın ve gurbette yaşayan hemşerilerimin mübarek Berat gecesini kutluyor, feyz ve bereketinden hepimizin istifade etmesini diliyorum. Berat gecemizin gerçek beratlarımıza vesile olmasını, hepimize mübarek Ramazan ayına tertemiz gönüllerle girmeyi nasip etmesini Yüce Allah’tan dilerim.

Hüseyin ARSLAN

Çavuşlu Belediye Başkanı