BAŞKAN ARSLAN “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

BAŞKAN ARSLAN “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

Çavuşlu Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Arslan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Silah arkadaşları ve Türk milletinin gayret ve fedakarlıkları ile dolu olan “30 Ağustos Zafer Bayramı” ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Arslan Mesajında; 30 Ağustos 1922, Türkiye Cumhuriyetinin vatanı ve milletiyle sonsuza kadar hür ve bağımsız kalacağının bu tarihle tescillendiğini kaydeden Başkan Hüseyin Arslan, şunları belirtti: “Aziz milletimiz, bu zaferle, hürriyetinden vazgeçmeyeceğini, bütün dünyaya ispatlamıştır. Büyük zaferin en önemli yanı, bu milletin azim ve iradesinin şartlar ne olursa olsun, varlığı ve birliği söz konusu olduğunda neler yapabileceğini göstermesi açısından önemlidir. Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922 günü zaferle sonuçlanmıştır. Türk Milleti, böylece Anadolu’nun sonsuza kadar Türk yurdu olarak kalacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. Bu zaferle kurulan ve milletimizin en büyük eserlerinden biri olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, vatanı ve milletiyle birlikte sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşayacaktır. 

Yüce milletimizin ve onun bağrından çıkmış kahraman ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Büyük zaferin 96. yılında, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularla kutluyor, şükranlarımı sunuyorum…

Hüseyin ARSLAN

Çavuşlu Belediye Başkanı