BAŞKAN ARSLAN “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

BAŞKAN ARSLAN “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

Çavuşlu Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Arslan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Silah arkadaşları ve Türk milletinin gayret ve fedakarlıkları ile dolu olan “30 Ağustos Zafer Bayramı” ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Arslan Mesajında; “30 Ağustos Türk tarihinin kıvanç dolu dönüm noktalarından biri olan Türk milletinin hürriyet ve bağımsızlığı için nihai hamlenin yapıldığı tarihin adıdır.

Atatürk’ün önderliğinde girişilen kahramanlıklar ve fedakârlıklarla dolu Kurtuluş Savaşının zaferle taçlandırılmasıdır. Türk milletinin bağımsızlığını savaş meydanında dünyaya tescil ettirmesidir. 30 Ağustos ile yıllar süren milli mücadele tarihinin sonunda ulaşılan üstün başarı, yüzyıllardır adım adım dünyayı parselleyen sömürgeci güçlerin karşılaştıkları en ağır yenilgi ve aldıkları en kesin cevaptır.

30 Ağustos, bu aziz milleti tutsak etmeye, sömürge yapmaya; Türkiyeyi parçalayıp Türkiye’de hayalî devletler kurmaya yönelik yanlış hesapların Afyon’dan, Dumlupınar’dan, Kocatepe’den ve İzmir’den Mehmetçik süngüsü ile dönmesidir. 30 Ağustos Zaferi ile büyük milletimiz, şekillenmeye başlayan Dünya’da kendisine dayatılan coğrafyayı kılıcının ucuyla itmiş, dönemin güç dengeleri arasında şehit kanıyla çizdiği vatanına kavuşmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mukaddes vatanımızın birliği ve bütünlüğünü perçinlediği ve dünyaya kabul ettirdiği bu çok anlamlı Zaferin yıl dönümünde, bugün millet olarak birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacımızın olduğu bir gerçektir.

Bu duygu ve düşüncelerle “Ülkemizin varlığı ve bağımsızlığı için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimize, gazilerimize ve kahraman ecdadımızı saygı, minnet, şükran ve rahmetle bir kez daha anıyor, 30 Ağustos Zafer bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”