BAŞKAN ARSLAN “29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

BAŞKAN ARSLAN “29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

Çavuşlu Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Arslan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Silah arkadaşları ve Türk milletinin gayret ve fedakarlıkları ile dolu olan “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Arslan Mesajında; Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıldönümün de, Türk Milleti adına Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçekleştirdiği en büyük atılım olduğunu, Tek bayrak, Tek millet, Tek vatan ile kurduğumuz, demokrasi ve halk iradesiyle taçlandırdığımız Cumhuriyetimiz, Türk milletinin sonsuz varlığı ile ilelebet devam edecektir. Bugün, her zamankinden daha çok sahip çıkmamız gereken Cumhuriyetimiz, eşitlik, özgürlük ve çağdaşlık ilkelerini kapsamasının yanında büyük bir düşüncenin ürünüdür. Bizler bu günlerin sorumluları olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak, savunmak, Büyük Önder Atatürk’ün inkılaplarıyla aydınlanmış yolda emin ve güçlü adımlarla ilerlemek zorundayız. Bu yolda yürürken asla milli değerlerimizden ödün vermemek milli birlik ve beraberliğimizi yükseltmek ve bu değerleri yarınlara sağlam olarak teslim etmekle görevliyiz.

Başkan Arslan, söz konusu sorumluluğu yerine getirmek için tarihin çok iyi bilinmesi gerektiğini bildirerek, Görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmek için, milli değerler ile bilim ve aklın üstünlüğünü benimsemek, tarihimizi de çok iyi bilmek zorundayız. Türkiye Cumhuriyetimizin bugünlere kolay gelmediğini, atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu topraklar uğruna yüz binlerce şehit verildiğini ve bir o kadar da gazimizin bulunduğunu unutmamakla mükellefiz. Bu vesileyle Cumhuriyeti bizlere armağan eden başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı ve şükranla anıyoruz. Tüm halkımızın ve Çavuşlu’lu hemşerilerimin bayramını kutluyor, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Cumhuriyetimizin 95. yılı tüm milletimize kutlu olsun.

 

Hüseyin ARSLAN

Çavuşlu Belediye Başkanı