BAŞKAN ARSLAN “29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

BAŞKAN ARSLAN “29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

Çavuşlu Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Arslan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Silah arkadaşları ve Türk milletinin gayret ve fedakarlıkları ile dolu olan “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Arslan mesajında; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün en büyük eserim diye ifade ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yılını kutluyor olmanın büyük coşkusunu ve onurunu yaşıyoruz.

Kadını, erkeği, yaşlısı ve genciyle dönemin türlü imkânsızlıklara rağmen inançla, inatla verilen zorlu mücadelelerin ardından tanıştığımız Cumhuriyet ve onun değerleri; bizleri özgürlük, adalet ve demokrasi ile bütünleştiren bir köprü, çağdaş dünyaya açılan büyük bir kapı olmuştur.

94 yıldan buyana Cumhuriyetin sunduğu çağdaş ilkelerle yönetilen ülkemizde kazanımlarımızı korumak, bizi biz yapan ve sarsılmaz bağlarla bağlayan değerlerimizi korumak, kollamak, yaşatmak ve onun evrensel değerlerine sahip çıkmak bizlerden sonra ki nesillere bırakabileceğimiz en büyük mirastır.

Laik, demokratik, çağdaş Türkiye’nin güvencesi olan Cumhuriyet’in oluşturduğu özgürlük ortamını her geçen gün daha fazla koruma ve onun evrensel değerlerine daha sıkı sarılma gerekliliğinin bilinciyle, tarihimizin dönüm noktası Cumhuriyetimizin 94. yaşına ulaşmasının gururunu, kıvancını tüm Türkiye ve hemşehrilerim ile paylaşıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

Hüseyin ARSLAN

Çavuşlu Belediye Başkanı