BAŞKAN ARSLAN “23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

BAŞKAN ARSLAN “23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

Çavuşlu Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Arslan “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı” Münasebeti ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Arslan mesajında;  

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98.’ci yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

Tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920, Türk milletinin var olma yok olma mücadelesinde kendi azim ve kararlılığıyla çözüme ulaşmasının, netice almasının en büyük örneklerinden birisidir.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, her şeyin bitti dendiği anda, bu büyük milletle her şeyin en iyi şekilde başarılacağına inanmış ve bundan daha da önemlisi bu gerçeği herkesin görmesini sağlamıştır. 23 Nisan 1920 bu nedenledir ki, bu milletin önemli günlerinden birisinin yanında, bu milletin her zaman için en büyük güçlüklere bile kendi iradesiyle ve gücüyle karşı koyabileceğinin, her güçlüğü aşabileceğinin en büyük simgesidir.

Büyük Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi, elbette ki çocuklara olan sevgisinin ve güveninin neticesidir. Fakat, bunun yanı sıra çocuklarımıza büyük ve güçlü bir misyon yüklendiğinin de en önemli göstergesidir.

Sevgili Çocuklar; bu sorumluluğun şuuru içinde güzel yarınlarımızın mimarları olacağınıza inancımız sonsuzdur. Ülkemizi geleceğe taşımaya yönelik, sorumlu ve duyarlı bütün çalışmalarınıza destek verecek ve yanınızda olacağız. Çünkü, çocuklarımızı seviyor ve siz çocuklarımıza güveniyoruz.

98 yıl önce milletimizle birlikte yola çıkan, bu milletin evlatlarına bu ülkeyi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni emanet eden, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun dâvâ arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Onların zoru başarma azmi ve kabiliyeti, milletlerine olan derin bağlılıkları, bugün karşı karşıya bulunduğumuz sorunları aşmamızda en büyük ilham kaynağımız olmuştur ve olacaktır.

Bu vesileyle Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılış yıl dönümünü ve bütün dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını canı gönülden kutluyor, Saygılar sunuyorum…

Hüseyin ARSLAN

Çavuşlu Belediye Başkanı