BAŞKAN ARSLAN “21 MART BAHAR BAYRAMI” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

BAŞKAN ARSLAN “21 MART BAHAR BAYRAMI” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

Çavuşlu Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Arslan 21 Mart Bahar (Nevruz) Bayramı Münasebeti ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Arslan Mesajın da “Baharın ilk günü”, “yeni gün” anlamlarına gelen Nevruz, binlerce yıldır Asya’nın bozkırlarından Balkanlara, Ortadoğu’dan,  Anadolu’ya kadar geniş bir coğrafyada yaşayanların; baharı, tabiatı, bereketi, dilekleri, duaları birlikte büyütüp paylaşmalarının ve zenginleştirmelerinin adıdır.  Geniş bir coğrafyanın ortak zenginliği olan Nevruz, kardeş ülke ve topluluklarla Türk milleti arasındaki tarihsel ve kültürel bağların  en önemli  örneklerindendir.

Tabiattan ilham alarak insan hayatına farklı bir hareketlilik kazandıran Nevruz hepimizin ortak değeri, itinayla yaşatılması gereken önemli bir ananedir. Nevruz’un özünde var olan değerler ışığında kutlanmasını, milletimizin birlik ve bütünlüğünü perçinleyen, aramızdaki sarsılmaz kardeşlik ve dayanışma hissiyatını kuvvetlendiren zenginliğimiz olarak görüyoruz. Gece ile gündüzün eşitlendiği yılın en adaletli gününün kutlanmasın da, farklılıklarımızın ve çeşitliliklerimizin  bizleri ayrıştıran değil, aksine bütünleştiren unsurlar olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz.

Hedeflerine ulaşmış, her alanda standartlarının seviyesini yükseltmiş, güçlü, hür ve demokratik bir Türkiye’yi hep birlikte inşa ederek  mutlu ve huzurlu günleri kucaklayacağımıza; birbirimizi anlayarak değerlerimize saygı göstererek güzel yarınların temellerini birlik ve beraberlik içerisinde atacağımıza inancımız tamdır.

Bu anlayışla bolluk ve bereketin işareti Nevruz’un Ülkemizde ve Dünyada Bayram coşkusuyla kutlanarak her şeyin daha iyi ve daha güzel olması yönünde yeni başlangıçlar ve umutlar oluşturmasını diler, saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi…