BAŞKAN ARSLAN “18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

BAŞKAN ARSLAN “18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

 

Çavuşlu Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Arslan, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” Münasebeti ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Arslan mesajında; Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır. Sağına soluna bakmadan ‘ben varım’ diyen birileri hep olmuştur ve olacaktır. İyi ki varsınız.

Çanakkale savaşı, tarihimizin dönüm noktası olmuş adeta mucize denilebilecek nitelikte kazanılmış eşsiz bir zaferdir. Bu zafer için vatanın her toprağından farklı farklı kimlikte yüz binler toplanmış, bir araya gelen düşman askerlerine karşı vatanı müdafaada bir olmuş, tek vücut olmuşlardır. 

Çanakkale zaferi ile armağan edilen bu vatanın özgürlüğüne bağımsızlığına el uzanmasın diye mücadelesini her dem yeniden sürdüren milletimiz 15 Temmuz’da da bunun başka bir örneğini daha göstermiştir.

Bu toprakların insanlarının her zaman yeni bir ruhla, söz konusu vatan olduğunda sağına soluna bakmadan vatan için öne atılacak kişileri içinde barındırdığının sayısız örneğine tüm dünya şahit olmuştur. 

Tanıdığımız, tanımadığımız ama aynı al sancak altında toplanmış birileri; iyi ki varsınız.

Dünya’da eşsiz bir zaferi bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla yâd ediyor, Çanakkale Zaferimizin 103. yılını kutluyorum.”

Hüseyin ARSLAN

Çavuşlu Belediye Başkanı