BAŞKAN ARSLAN “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

BAŞKAN ARSLAN “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

Çavuşlu Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Arslan “ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Arslan mesajında; Toplumun haber alma hakkını ifa eden, her türlü zor koşul altında görevlerini yapan, toplumların en önemli ihtiyacı olan haber alma hakkının elçileri olan, bu görevi yaparken zamanla yarışarak, her türlü zor şartlar altında çalışan basın emekçileri büyük bir sorumluluğu yerine getirmektedir. Üstlendiği misyonla toplumların sadece haber alma ihtiyacını karşılamakla kalmayan, aynı zamanda kamuoyunun tarafsız ve doğru bilgilendirilmesinde çok önemli bir görev üstelenen basın, toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin sağlanmasında da önemli bir yere sahiplerdir.

Çok büyük fedakarlıklar isteyen gazetecilik mesleğini icra eden basın çalışanlarının habere ulaşmak ve topladığı haberleri en doğru, tarafsız ve hızlı şekilde halka ulaştırmak için büyük gayret sarf ettiğine değinen Başkan Arslan, “Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan medya çalışanlarımıza dün olduğu gibi bugün de desteğimiz sürecektir” diye konuştu. Her geçen gün artan iletişimin en etkili ve en doğru kanallarından olan basın mensuplarının kutsal bir görev icra etmektedirler.

Başkan Arslan, “Gece gündüz demeden, kendi özel hayatını bir kenara bırakarak, toplumun en temel ihtiyacı olan haber alma hakkı için canla başla çalışan basın mensuplarımızın özellikle Belediyemiz Basın Yayın sorumlusu ve Çavuşlu Haber Çalışanları Murat ÖZARSLAN ve Rıfkı İYİDERE arkadaşlarımız başta olmak üzere, ilçemizde ve ilimizde görev yapan diğer basın mensuplarımızın da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, yaşamını bu uğurda yitiren gazeteci kardeşlerimize Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

Hüseyin Arslan

Çavuşlu Belediye Başkanı