BAŞKAN ARSLAN “10 KASIM ” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

BAŞKAN ARSLAN “10 KASIM ” İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI…

Çavuşlu Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Arslan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, Ebediyete intikalinin 79. yılı  “10 Kasım” ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Arslan Mesajında; Tüm yaşamını vatanı ve yurttaşları için harcayan, tarihin kaydettiği en büyük devrimcilerden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ebediyete uğurlanışının 79. yıl dönümünde onu sevgi, gurur ve özlemle bir kez daha anıyoruz.

Onun esareti benliğine ve yurttaşlarına yakıştıramayan ruhu, onuru, milletine olan inancı ve ona inanan milyonların mücadelesi ile bugün hepimiz Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında özgürce nefes alıp veriyoruz.

Duyduğumuz minneti kelimeler ile anlatmak zor, hatta imkânsız. Ata’ya minneti ifade etmenin en güzel ve anlamlı yolu bıraktığı mirasa sahip çıkarak, onu daha da ilerilere taşımak için var gücümüzle çalışmak olacaktır.

“Memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi mirasına sahip çıkmak için bugün hepimize düşen ortak görev yine yıllar önce Atatürk’ün de ifade ettiği gibi “Ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet’e sahip çıkmak, Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak” olmalıdır.

Aramızdan ayrılışının üzerinden 79. yıl geçen, ancak her geçen gün yüreklerimizde ölümsüzleşen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ışık ve hayat kaynağı olmaya devam eden düşünceleriyle aydınlattığı yolda yürümeye devam ederek sevgi ve saygıyla anıyor, Çavuşlu halkı adına şükranlarımızı sunuyorum.

Hüseyin ARSLAN

Çavuşlu Belediye Başkanı